مدرسه زمستانه ۱۴۰۲ خانه اخلاق: دیباچه‌ای به اخلاق اسلامی
داستان مدارس الاخلاق
مدارس الاخلاق عنوان دوره‌های فشرده آموزشی ماست که به صورت فصلی و در ۴ نوبت برگزار می‌گردد. در هرکدام از این دوره‌ها به یکی از بخش‌های اخلاق‌پژوهی و فلسفه اخلاق می‌پردازیم. «مدرسه پاییزه: تفکر اخلاقی نزد فلاسفه غربی» عنوان مدرسه پاییزه ما بود که در فصل پاییز ۱۴۰۱ برگزار شد و در آن به بررسی آراء فلاسفه غربی پرداختیم. اکنون در مدرسه زمستانه ۱۴۰۲ خانه اخلاق، به معرفی مبانی و شاخه‌های علم اخلاق خواهیم پرداخت اما تمرکز ما روی اخلاق اسلامی است چراکه نباید از تراث علمی فرهنگ خود غافل شویم. مدرسه اخلاق زمستانه ۱۴۰۲ با بهره‌گیری از اساتید مطرح اخلاق اسلامی و فلسفه اخلاق، در دو نوبت صبح و عصر و در قالب ۸ جلسه یک ساعت و نیمه، میزبان اساتید برجسته حوزه اخلاق و فلسفه اخلاق است. مخاطبین ما دانشجویان و طلابی هستند که لزوما تحصیلات آکادمیک مرتبط ندارند اما به این مباحث علاقه‌مندند.
چه خبر از مدرسه زمستانه ۱۴۰۲؟
شاید برای شما هم سوال باشد
مدرسه در چه روزهایی و در کجا برگزار می گردد؟
مدرسه اخلاق دوره زمستانه روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۲ در موسسه خانه اخلاق‌پژوهان جوان به آدرس قم، خیابان مصلی، بین کوچه ۲۰ و ۲۲، پلاک ۲۲۱ برگزار می‌شود. این مدرسه هر روز در چهار جلسه برگزار می‌شود. کلاس اول ساعت ۸ الی ۱۰، کلاس دوم ساعت ۱۰ الی ۱۲، کلاس سوم ۱۴ الی ۱۶ و کلاس چهارم ساعت ۱۶ الی ۱۸ است.
‏آیا امکان شرکت برای عموم بدون ثبت نام فراهم است؟
با توجه به محدودیت در تعداد شرکت‌کنندگان، حضور تنها برای افرادی که ثبت نام کرده‌اند امکان پذیر است.
برای ثبت نام در این مدرسه باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟
هزینه شرکت حضوری در مدرسه اخلاق زمستانه که شامل ۸ جلسه است، ۲۰۰ هزار تومان و شرکت مجازی ۱۵۰ هزار تومان می‌باشد.
شرکت در این مدرسه برای چه افرادی مناسب است؟
این دوره مناسب دانشجویان فلسفه و‌ فلسفه اخلاق، دانشجویان گرایش‌های مرتبط و کسانی است که در این زمینه‌ها مطالعه آزاد داشته‌‌اند، و کسانی که به این موضوعات علاقه‌مند هستند و تا به حال فرصتی مطالعه و شرکت در دوره‌های فلسفه اخلاق را نداشته‌اند.
اخبار دوره را از چه طریقی می‌توان مشاهده کرد؟
این برنامه توسط رسانه‌های مختلف جمعی پوشش داده می‌شود. همچنین شما علاوه بر خبرگزاری‌ها و صفحات ‏خبری می‌توانید با مراجعه به سایت خانه اخلاق‌پژوهان جوان و صفحات مجازی ما از جدیدترین اخبار اطلاع ‏حاصل نمایید.‏
آیا در این دوره مدرکی به شرکت‌کنندگان داده می‌شود؟
در پایان دوره، گواهینامه حضور از طرف خانه اخلاق‌پژوهان جوان به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.
سوال خود را در میان این سوالات نمی‌یابم؟
همه روزه با شماره گیری ۰۹۱۸۷۰۹۵۹۷۵ می‌توانید از ساعت ۹ لغایت ۱۶ اطلاعات بیشتری در مورد این دوره دریافت کنید.
از اینجا ثبت نام کنید