مدرسه زمستانه خانه اخلاق: دیباچه‌ای به اخلاق‌آموزی
داستان مدارس الاخلاق
مدارس الاخلاق عنوان دوره‌های فشرده آموزشی ماست که به صورت فصلی و در ۴ نوبت برگزار می‌گردد. مدرسه زمستانه ما متمرکز بر موضوعات پایه فلسفه اخلاق است. «مدرسه پاییزه: تفکر اخلاق نزد فلاسفه غربی» عنوان مدرسه پاییزه ما بود که در فصل پاییز امسال برگزار شد و در آن به بررسی آراء فلاسفه غربی پرداختیم. در مدرسه بهاره‌مان، تراث اخلاقی مسلمانان را بازخوانی خواهیم کرد و در مدرسه تابستانه حوزه‌های نوظهور اخلاق کاربردی را به مخاطبان معرفی خواهیم کرد. مدرسه زمستانه خانه اخلاق، با هدف معرفی مبانی و شاخه‌های علم اخلاق با حضور اساتید اخلاق اسلامی و فلسفه اخلاق برگزار خواهد شد. این مدرسه در دو نوبت صبح و عصر و در قالب ۸ جلسه یک ساعت و نیمه، میزبان اساتید برجسته حوزه اخلاق و فلسفه اخلاق است. مخاطبین ما دانشجویان و طلابی هستند که لزوما تحصیلات آکادمیک مرتبط ندارند.
شاید برای شما هم سوال باشد
مدرسه در چه روزهایی و در کجا برگزار می گردد؟
مدرسه اخلاق دوره زمستانه روزهای ۱۰ و ۱۱ اسنفدماه ۱۴۰۱ در موسسه خانه اخلاق‌پژوهان جوان به آدرس قم، خیابان مصلی، بین کوچه ۲۰ و ۲۲، پلاک ۲۲۱ برگزار می‌شود. این مدرسه هر روز در چهار جلسه برگزار می‌شود. کلاس اول ساعت ۸ الی ۱۰، کلاس دوم ساعت ۱۰ الی ۱۲، کلاس سوم ۱۴ الی ۱۶ و کلاس چهارم ساعت ۱۶ الی ۱۸ است.
‏آیا امکان شرکت برای عموم بدون ثبت نام فراهم است؟
با توجه به محدودیت در تعداد شرکت‌کنندگان، حضور تنها برای افرادی که ثبت نام کرده‌اند امکان پذیر است.
برای ثبت نام در این مدرسه باید هزینه‌ای پرداخت کنیم؟
هزینه شرکت حضوری در مدرسه اخلاق پاییزه که شامل ۸ جلسه است، ۱۵۰ هزار تومان و شرکت مجازی ۷۵ هزار تومان می‌باشد.
شرکت در این مدرسه برای چه افرادی مناسب است؟
این دوره مناسب دانشجویان فلسفه و‌ فلسفه اخلاق، دانشجویان گرایش‌های مرتبط و کسانی است که در این زمینه‌ها مطالعه آزاد داشته‌‌اند، و کسانی که به این موضوعات علاقه‌مند هستند و تا به حال فرصتی مطالعه و شرکت در دوره‌های فلسفه اخلاق را نداشته‌اند.
اخبار دوره را از چه طریقی می‌توان مشاهده کرد؟
این برنامه توسط رسانه‌های مختلف جمعی پوشش داده می‌شود. همچنین شما علاوه بر خبرگزاری‌ها و صفحات ‏خبری می‌توانید با مراجعه به سایت خانه اخلاق‌پژوهان جوان و صفحات مجازی ما از جدیدترین اخبار اطلاع ‏حاصل نمایید.‏
آیا در این دوره مدرکی به شرکت‌کنندگان داده می‌شود؟
در پایان دوره، گواهینامه حضور از طرف خانه اخلاق‌پژوهان جوان به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.
سوال خود را در میان این سوالات نمی‌یابم؟
همه روزه با شماره گیری ۰۹۳۸۳۵۶۵۰۵۶ می‌توانید از ساعت ۹ لغایت ۱۶ اطلاعات بیشتری در مورد این دوره دریافت کنید.
از اینجا ثبت نام کنید