نشست نقد کتاب تاثیر گناه بر معرفت

در نشست نقد کتاب تأثیر گناه بر معرفت با تکیه بر آرای آگوستین که به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار گردید، علاوه بر زهرا پورسینا (مولف)، محمد تقی سبحانی و محسن جوادی به عنوان ناقد و مصطفی ملکیان به عنوان ناظر اثر حضور داشتند. در ابتدای جلسه، مولف کتاب با معرفی اثر، امتیازات آن را برای حاضران برشمردند. در ادامه ناقدان به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

متن کامل این نشست را از اینجا دریافت کنید.

برچسب ها

خانم شریفیان

كُلُّ وِعاءٍ يَضيقُ بِما جُعِلَ فيهِ إِلاّ وِعاءُ العِلمِ فَإِنَّهُ يَتَّسِعُ بِهِ ؛ فضاى هر ظرفى در اثر محتواى خود تنگ‏تر می شود مگر ظرف دانش كه با تحصيل علوم، فضاى آن بازتر می گردد. امام علی (ع)
 • ۲۰
  آذر
  ۹۷
  معرفی کتاب اخلاق بازجویی
  کتاب اخلاق بازجویی اثر آقای مایکل اسکرکر و ترجمه آقای افشین خاکباز جزء آثار تازه انتشار یافته‌ی فرهنگ نشر نو است که در سال 1396 در دسترس خوانندگان و علاقمندان قرار گرفته‌است.
  ...
  ادامه مطلب
 • ۲۰
  آذر
  ۹۷
  گزارشی از کارگاه ۴۲ فلسفه اخلاق
  دکتر جواد حیدری عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد، که عمده پژوهش‌ها و ترجمه‌های ایشان در مورد تامس نیگل بوده است، در چهل و دومین کارگاه فلسفه اخلاق از "حرف تازه تامس نیگل در باب پیشرفت اخلاقی" سخن گفتند. کتاب‌های تامس نیگل که تاکنون توسط ایشان ترجمه شده است، عبارتند از؛ ذهن و کیهان، این‌ها همه یعنی چه، امکان دیگرگزینی، برابری و جانبداری، و اخلاق‌شناسی.
  در ادامه گزارشی از این کارگاه را می‌خوانید.
  ...
  ادامه مطلب
 • ۱۸
  آذر
  ۹۷
  جلسه سیزدهم درس متن‌خوانی اخلاق نیکوماخوس ارسطو
  آنچه پیش روی شماست جلسه سیزدهم از سلسله جلسات متن‌خوانی کتاب اخلاق نیکوماخوس ارسطو است که به همت استاد بزرگوار، دکتر محسن جوادی در خانه اخلاق‌پژوهان جوان برگزار می‌شود.
  ...
  ادامه مطلب

دیدگاهی ارسال کنید0 کاراکتر (حداکثر 500 کاراکتر مجاز است)
مشاهده دیدگاه ها ( 0 دیدگاه )
بستن
بستن