درباره کرونا
مجموعه‌ای از یادداشت‌ها و خبرهای مربوط به ویروس کرونا را در اینجا بخوانید
مشاهده
عضوی از خانه اخلاقی ها شوید
ورود به حساب کاربری
معرفی جدیدترین کتاب‌های حوزه اخلاق در نهمین شماره اثیکا
نهمین شماره فصلنامه اثیکا منتشر شد؛
معرفی جدیدترین کتاب‌های حوزه اخلاق در نهمین شماره اثیکا
اثیکا؛ فصلنامه کتاب‌های تازه‌نشر حوزه اخلاق
خانه اخلاق پژوهان جوان با هدف آشنایی پژوهشگران رشته اخلاق با موضوعات و چالش‌های این رشته، لیست کتاب‌های تازه‌نشر به زبان انگلیسی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. این شماره…
برنامه های ما
4 ماه پیش
خانه اخلاق پژوهان جوان با هدف آشنایی پژوهشگران رشته اخلاق با موضوعات و چالش‌های این رشته، لیست کتاب‌های تازه‌نشر به زبان انگلیسی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. این شماره که نهمین شماره فصلنامه اثیکای ماست، کتاب‌های تازه‌نشر بهار ۲۰۲۱ در آن منتشر شده است.

رشته مطالعاتی فلسفه اخلاق رشته‌ای پویا است که موضوعات موردبحث آن هر روزه با چالش‌هایی که جوامع با آن‌ها روبه‌رو هستند، توسعه پیدا می‌کند. پژوهشگری که در این زمینه کار می‌کند لازم است به روز باشد و با چالش‌های اخلاقی که در فرهنگ‌ها و جوامع دیگر رخ می‌دهد و موضوعاتی که در جوامع علمی خارج از زبان فارسی موردبحث است، آشنا شود.

در حوزه اخلاق به زبان انگلیسی، دریای بی‌انتهایی از کتب ارزشمند یافت می‌شود که آشنایی با این کتاب‌ها به پژوهشگران حوزه اخلاق فارسی کمک می‌کند تا با توجه به منابع غنی اسلامی، به بومی‌سازی مباحث اخلاق بپردازند. همچنین آشنایی با جدیدترین کتاب‌های حوزه اخلاق به پژوهشگران و دانشجویان این رشته کمک می‌کند تا با موضوعات روز و چالش‌های جدید مجامع علمی خارج از کشور آشنا شوند. آشنایی با نویسندگان و پژوهشگران فعال حوزه اخلاق نیز یکی دیگر مزایای آشنایی به جدیدترین کتاب‌های هر حوزه دانشی است.

ما در مجموعه خانه اخلاق پژوهان جوان تلاش کرده‌ایم تا ذیل سایت مجموعه، مهم‌ترین کتاب‌های این حوزه را به صورت مرتب جمع‌آوری و معرفی حداقلی کنیم. اِثیکا، عنوانی است که برای این بخش‌ انتخاب کرده‌ایم که در آن، فهرستی از کتاب‌های تازه‌نشر به زبان انگلیسی را در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهیم داد. ارائه فهرست کتاب‌های تازه‌نشر علاوه بر آن که نشان‌دهنده ذائقه مطالعاتی فلسفه اخلاق در خارج از زبان فارسی است، می‌تواند راهنمای خوبی برای دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته‌های فلسفه، فلسفه اخلاق و سایر حوزه‌های مطالعاتی مربوط، برای پژوهش در موضوعات مختلف باشد.

به یاری خدا در وهله نخست، اِثیکا به صورت فصلی منتشر خواهد شد.

از اینجا می‌توانید نهمین اثیکای ما را که در آن حدود صد کتاب منتشرشده در بهار ۱۴۰۰ معرفی شده است را دریافت کنید.

هشت شماره نخست اثیکا را نیز از اینجا ببینید.

دیدگاه‌ها