ترجمه کتاب متفکران بزرگ فلسفۀ اخلاق منتشر شد
ترجمه کتاب متفکران بزرگ فلسفۀ اخلاق منتشر شد
ترجمه کتاب «متفکران بزرگ فلسفه اخلاق» نوشته تام انجی‌یر توسط نشر لگا منتشر و راهی بازار نشر شد.
فیلسوفان اخلاق
۲۸ تیر ۱۴۰۰
7 دقیقه

کتاب «متفکران بزرگ فلسفه اخلاق» نوشته تام انجی‌یر به‌تازگی با ترجمه صالح نجفی، کاوه بهبهانی‌، دکتر مهدی اخوان، محمد زندی، میثم غلامی و سیدعلی حسینی و ویرایش کاوه بهبهانی توسط نشر لگا منتشر و راهی بازار نشر شده است.

متفکران بزرگ فلسفه اخلاق

این‌کتاب سومین عنوان از مجموعه کتاب‌های «متفکران» است که این‌ناشر چاپ می‌کند و پیش‌تر کتاب‌های «متفکران بزرگ زیبایی‌شناسی» و «متفکران بزرگ فلسفه ذهن» را در قالب این‌مجموعه چاپ کرده است.

کتاب «متفکران بزرگ فلسفۀ اخلاق» کندوکاوی است در تاریخ فلسفۀ اخلاقِ مغرب زمین‌. مخاطبان با مطالعۀ این کتاب با آثار و اندیشه‌های مهم‌ترین اندیشمندانِ اخلاق‌پژوه، از افلاطون تا مک‌اینتایر، آشنا خواهند شد. هرکدام از مدخل‌های کتاب را پژوهشگران مهم معاصر نوشته‌اند که هرکدام در سپهر فیلسوف موردبحث صاحب‌نظرند. و نگاه ویژه‌ای به اندیشمندی که در باب او نوشته‌اند، دارند.

اندیشمندانی که دیدگاهشان در این کتاب کاویده شده است. عبارتند از: افلاطون، ارسطو، رواقی‌ها، توماس آکویناس، دیوید هیوم، امانوئل کانت، ویلهلم فریدریش هگل، کارل مارکس، جان استوارت میل، فریدریش نیچه و السدِر مک‌اینتایر. در این کتاب دیدگاه هر یک از این اندیشمندان در زمینۀ فلسفۀ اخلاق بررسی می‌شود.و نویسندگان هر مدخل، نظریۀ اخلاق هر یک از این اندیشمندان را، با توجه به تفاسیر گوناگونی.که از اندیشۀ آن‌ها عرضه شده است، شرح خواهند داد. خواندن این کتاب هم برای نوآموزان و علاقه‌مندان فلسفۀ اخلاق مفید خواهد بود. و هم برای کسانی که به‌طور تخصصی در زمینۀ اخلاق‌پژوهی تحقیق می‌کنند. 

مقدمه و فهرست کتاب را از اینجا دریافت کنید.

منبع:
لیست علاقه مندی ها 0