چین هیأت اخلاق علمی تأسیس می‌کند

پیشنهاد سردبیر

چین تصمیم دارد با توجه به رسوایی تولد نوزادان مهندسی ژنتیک شده در این کشور، یک هیأت اخلاق علمی تاسیس کند. 

 

طبق گزارش‌های موجود در رسانه‌ها، قدرتمندترین کمیته سیاست‌گذاری رئیس جمهور این کشور بر نحوه شکل‌گیری این پنل قانون‌گذاری نظارت می‌کند. هدف اصلی این هیأت بستن شکاف‌های قانونی است که دانشمندان با سواستفاده از آنها آزمایش‌های جنجالی در این کشور انجام می‌دهند.

هدف اصلی این هیأت بستن شکاف‌های قانونی است که دانشمندان با سواستفاده از آنها آزمایش‌های جنجالی در این کشور انجام می‌دهند.

هنوز جزئیات دقیق عملکرد این هیأت و اعضای آن مشخص نیستند. اما «کیو رنزونگ» یکی از دانشمندان آکادمی علوم اجتماعی چین در پکن ادعا می‌کند این هیأت قصد دارد شکاف‌های قانون‌گذاری را که به جیانکوی اجازه داد تحقیقات خود را انجام دهد، ببندد.

کمیسیون سلامت ملی چین (NHC) در حال حاضر بر تحقیقات روی انسان‌ها نظارت می‌کند تا رعایت استانداردهای اخلاقی در آنها را تأیید کند. همچنین کلیه مسائل اخلاقی تحقیقات علمی تحت نظارت وزارت علوم و فناوری این کشور قرار دارد.

سال گذشته «هی جیانکوی» اعلام کرد با کمک فناوری‌های مهندسی ژنتیک توانسته ژن‌های نطفه یک دوقلوی دختر به نام‌های لولو و نانا را دگرگون کند. پدر این نوزادان مبتلا به ایدز بود و هدف جیانکوی تولد نوزادانی عاری از این ویروس بود.

فاطمه شریفیان
فاطمه شریفیانhttp://ethicshouse.ir
متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد

متن دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مرتبط