رونمایی از کتاب «بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر»

پیشنهاد سردبیر

کتاب «بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر» توسط مهدی دانشور در سه فصل با موضوعات مختلف به رشته تحریر در آمده است. 

آیین رونمایی از کتاب «سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر» با حضور علما، اساتید و محققان حوزه و دانشگاه در سالن همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.
کتاب «بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر» توسط مهدی دانشور در سه فصل با موضوعات مختلف به رشته تحریر در آمده است.
نویسنده کتاب اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ با هدف معرفی الگوهای برتر تربیتی اقدام به تاسیس مرکز الگوسازی رفتار اسلامی مستطر کردیم و در گام نخست با توجه به اینکه کتاب‌های تربیتی در جامعه کم نیست اقدام به بررسی و کنکاشی پیرامون شخصیت‌هایی که علمی و اخلاقی نمودیم که با آثار و سخنرانی‌های امام موسی صدر آشنا شدیم و ملاحظه کردیم وی هم از نظر علمی و اخلاقی هم از بُعد اجتماعی و سیاسی دارای اندیشه‌های ارزشمندی هستند.
مهدی دانشور ادامه داد: به منظور جمع‌آوری اطلاعات بیشتر پیرامون شخصیت ایشان با مراجع، علما و اساتید حوزه علمیه در ایران و لبنان به گفت وگو نشسته‌ایم و مطالب نابی را پیرامون شخصیت و سیره علمی و عملی آیت الله امام موسی صدر به دست آوردیم و پس از ۵ سال کار پژوهشی و تحقیقی امروز موفق به رونمایی از این اثر ارزشمند شدیم.
او افزود: فصل نخست شامل زندگینامه امام موسی صدر است که از دوران طلبگی و دانشجویی تا زمان ربوده شدن وی نوشته شده و در آن با شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله جوادی آملی، مهدی محقق و فتح‌الله مجتبایی گفت‌وگو شده است.
دانشور بیان داشت: سیره اخلاقی امام موسی صدر موضوع فصل دوم این کتاب است و در فصل سوم نیز با استفاده از مباحث دو فصل قبلی، گفت‌وگوهایی با متخصصان حوزه روان‌شناسی انجام شده تا الگوسازی برای نسل امروز صورت بگیرد.
این مراسم به همت مرکز الگوسازی رفتار اسلامی مسطر با همکاری موسسه امام موسی صدر، معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه، پارک علم و فن‌آوری و مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شده است.

منبع 
فاطمه شریفیان
فاطمه شریفیانhttp://ethicshouse.ir
دانش‌آموخته فلسفه در مقطع کارشناسی از دانشگاه مفید قم. دانش‌آموخته فلسفه اخلاق در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه قم

متن دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مرتبط

پنجمین جلسه نشست دوروزه اخلاق برای نوآموزان؛ سال 96

خانه اخلاق پژوهان جوان با هدف ترویج مباحث اخلاقی و آشنایی مقدماتی علاقه‌مندان به حوزه اخلاق، هر ساله «نشست دو روزه اخلاق برای نو...

جلسه هفتم درس متن‌خوانی کتاب «المله»

کتاب المله، صفحه ۲۹۵، سطر بیست و یکم، شماره هفتم: «والرئیس الاول قد یلحقه و یعرض له ان لا یقدر الافعال کلها و یستوفیها فیقدر...