حلقه مطالعاتی فلسفه اخلاق

پیشنهاد سردبیر

حلقه مطالعاتی فلسفه اخلاق با محوریت کتاب living ethics، شنبه‌ها ساعت 16 در خانه اخلاق پژوهان جوان برگزار می‌گردد. 

یکی از برنامه‌های خانه اخلاق پژوهان جوان در سال تحصیلی جدید، حلقه مطالعاتی فلسفه اخلاق با محوریت کتاب living ethics است. در این جلسات که با حضور آقای دکتر محسن جوادی برگزار می‌شود، قصد داریم مروری بر نظریه‌های اخلاقی و موضوعات جدید در فلسفه اخلاق داشته باشیم.

کتاب living ethics، اثر راس شفرلاندو را انتشارات دانشگاه آکسفورد در سال 2018 منتشر کرده است. شفرلاندو در این کتاب نظریه‌های اخلاقی را معرفی می‌کند، مسائل اخلاقی جدید را بیان می‌کند، و با بیانی روشن به استدلال‌های اخلاقی می‌پردازد. «اخلاق چیست»، «استدلال اخلاقی»، «شک‌گرایی در اخلاق»، «زندگی خوب»، «نتیجه‌گرایی»، «اخلاق کانتی»، «نظریه قرارداد اجتماعی»، «قانون طبیعی»، «اخلاق فضیلت»، «اخلاق فمینیستی و اخلاق مراقبت»، «سقط جنین»، «اتانازی»، «عدالت اقتصادی و نابرابری اقتصادی» و … از جمله فصول این کتاب است.

Russ Shafer-Landau

شفرلاندو هم اکنون استاد فلسفه در دانشگاه ویسکانسین است و مدیریت مرکز اخلاق parr را بر عهده دارد. او دکترای فلسفه خود را در سال 1992 از دانشگاه آریزونا گرفته است و فعالیت‌های علمی وی بیشتر بر حوزه اخلاق، و به ویژه فرااخلاق متمرکز بوده است. The Fundamentals of Ethics، The Ethical Life، Whatever Happened to Good and Evil? از جمله کتاب‌های او است.

حلقه مطالعاتی فلسفه اخلاق با محوریت کتاب living ethics، شنبه‌ها ساعت 16 در خانه اخلاق پژوهان جوان برگزار می‌گردد.

منبع 
فاطمه شریفیان
فاطمه شریفیانhttp://ethicshouse.ir
دانش‌آموخته فلسفه در مقطع کارشناسی از دانشگاه مفید قم. دانش‌آموخته فلسفه اخلاق در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه قم

متن دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مرتبط