اخلاق در سپهر سایبر

پیشنهاد سردبیر

 

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از اینترنت در دنیای امروز و با توجه به نقش این فناوری ارزشمند در انجام پژوهش و تحقیق،‌ آگاهی از مباحث اخلاقی مربوط به پژوهش‌های اینترنتی، امری است بسیار لازم و ضروری. از این رو تلخیصی از ترجمه «اخلاق در سپهر سایبر: درآمدی بر اخلاق پژوهش در اینترنت»، نوشته ایون ویرن تقدیم علاقمندان می شود. امید آن که در آینده‌ای نزدیک، شاهد نگارش آثاری قوی و غنی از سوی اندیشوران جامعه خودمان در این زمینه باشیم. لازم به ذکر است که این مقاله در دسامبر ۲۰۰۵م از سایت cddc.vt.edu گرفته شده و چند سال پیش در خبرنامه پژوهشی دانشگاه مفید منتشر شده است.
نویسنده در این مقاله برخی از دستورالعمل‌های موجود درباره اخلاق پژوهش را مورد بررسی قرار داده و از آن‌ها جهت تبیین موضوع اخلاق پژوهش در اینترنت بهره گرفته است. البته مواجهه او با این دستورالعمل‌ها کم و بیش انتقادی است و در پایان هم پیشنهادهایی را مطرح می کند که از آن جمله است لزوم توجه به اصول و ارزش های اخلاقی و فرهنگی جوامع مختلف در باب اخلاق پژوهش های اینترنتی.

متن کامل مقاله را از اینجا دریافت کنید.

منبع 
فاطمه شریفیان
فاطمه شریفیانhttp://ethicshouse.ir
متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد متن زندگی نامه کاربر توضیحات در مورد

متن دیدگاه

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مرتبط